کد خبر1352

بهره‌برداری از پروژه مولد گاز نیتروژن

اسماعیل بدخشان رئيس اداره مهندسی رنگ و مواد شیمیایی گفت: برای انجام تست نشتی کلیه­ی مدارهای فیلینگ خودرو از جمله مدار روغن ترمز، کولر، روغن هیدرولیک و... در خطوط تولید نیاز به گاز نیتروژن به عنوان یک گاز خنثی می­باشد که امر خرید گاز در قالب سیلندر صورت می­پذیرفت که هزینه بالای خرید سیلندر نیتروژن، مقدار گاز ته‌مانده در سیلندرها، جابجایی و دشواری تعویض سیلندر به علت وزن بالای آن توسط اپراتور، خطر انفجار به دلیل فشار بالای سیلندر، عدم دسترسی راحت به گاز و در نتیجه احتمال توقف خط از مشکلاتی بود که منجر به آن شد تا پرسنل معاونت مهندسی اقدام به طراحی و ایجاد پروژه مولد انتقال گاز نیتروژن در خطوط تولید نمایند.

وی افزود: با توجه به اینکه 78% هوای محیط را گاز نیتروژن تشکیل داده است، دستگاه طراحی شده به گونه­ای می‌باشد که نیتروژن هوای فشرده را در مخزن­ ذخیره و پس از افزایش فشار آن با استفاده از بوستر پمپ، این گاز را به وسیله لوله‌های تعبیه‌شده به صورت سانترال به کلیه ایستگاه­های مورد نظر در خط تولید برساند.

وی با اعلام اینکه ساخت دستگاه مورد نظر  فقط هزینه اولیه را در برداشته است خاطر نشان کرد: تولید گاز به این روش کاملاً رایگان بوده و کلیه­ی معایب سیلندر را نیز حذف می­نماید.

رئيس اداره مهندسی رنگ و مواد شیمیایی, عدم نیاز به خرید سیلندر و جابجایی آن، امکان شارژ سیلندر برای مصارف دیگر، عدم وجود محدودیت افزایش ظرفیت و همچنین کاهش هزینه سالانه بالغ بر 150 میلیون تومان از دیگر مزایای این پروژه برشمرد.

وی در پایان از زحمات و حمایت­های مهرجو، معاون مهندسی و کیفیت سایپاسیتروئن در راستای اجرای هرچه بهتر این پروژه نمود.


آخرین خبرها
کسب "نشان بلورین " سایپاسیتروئن در ارزیابی تعالی منابع انسانی
22
مرداد
1399
کسب "نشان بلورین " سایپاسیتروئن در ارزیابی تعالی منابع انسانی

​شرکت سایپا سیتروئن در نهمین دوره ارزیابی منابع انسانی در سطح شرکت‌های گروه خودروسازی سایپا موفق به کسب نشان بلورین گردید.

ادامه مطلب
ارائه خدمات جدید در سامانه تحت‌وب سایپاسیتروئن
6
آذر
1399
ارائه خدمات جدید در سامانه تحت‌وب سایپاسیتروئن

مرحله نخست پروژه خدمات سازمان الکترونیک تحت وب ویژه کارکنان شرکت سایپاسیتروئن طراحی و به بهره‌برداری رسید.

ادامه مطلب
سایپاسیتروئن بر فراز قله چال آذران
23
شهریور
1399
سایپاسیتروئن بر فراز قله چال آذران

اعضای تیم کوه‌نوردی سایپاسیتروئن به قله « چال آذران» صعود کردند

ادامه مطلب